ro | de

. ARHIVA ŞTIRI

CĂUTARE IN STIRI

. . ŞTIRI ŞI EVENIMENTE

Începe seria de simpozioane științifice dedicate Bicentenarului Brukenthal 2017! Începe seria de simpozioane științifice dedicate Bicentenarului Brukenthal 2017!
24.05.2017

Primul simpozion este organizat de Muzeul de Istorie Naturală în perioada 25 – 26.05.2017, având tema „Samuel von Brukenthal – promotor al cercetărilor în domeniul științelor naturii”

link Mai multe detalii
Muzeul Satului Bănăţean şi Episcopia Tulcii, în colaborare cu Muzeul Naţional Brukenthal şi Muzeul Satului Bănăţean şi Episcopia Tulcii, în colaborare cu Muzeul Naţional Brukenthal şi Asociaţia culturală Pictor Octavian Smigelschi invită publicul în data de 12 mai 2017, ora 14:00 la vernisajul expoziţiei itinerante de artă sacră „Tezaur – Episcopia Tulcii”