Brukenthal
. . . . . . .
ro | de
CAUTĂ  
.
SIBIU/HERMANNSTADT, ROMANIA
.
.
Galeria de Artă Europeană Biblioteca Brukenthal Galeria de Artă Românească Muzeul de Artă Contemporană Muzeul de Istorie Muzeul de Istorie Naturală Muzeul de Istoria Farmaciei Muzeul de Vânătoare Sala cu Frescă Laboratoarele de Restaurare Magazinele muzeului
.
.
. DESPRE NOI

DEPARTAMENTE

. Galeriile de Artă
. Biblioteca Brukenthal
. Muzeul de Istorie
. Muzeul de Istorie Naturală
. Educaţie, Marketing, Comunicare
. Conservare şi Supraveghere Patrimoniu
. Laboratoare Restaurare
. Serviciul Financiar – Contabil
. Birouri
 
.
.
.

LABORATOARE RESTAURARE

Barbu

Dr. Dorin BARBU

Şef secţie

Casa Albastră
Piaţa Mare, Nr. 5
Tel: (+40) 0269217691
Fax: (+40) 269 211545
Email: barbu_dorin_laboratory@yahoo.com


link Curriculum Vitae (PDF 80 Kb)
link Publicatii (PDF 30 Kb)


Personal de specialitate:

Expert restaurator Ioan Muntean – adjunct Şef Secţie ioni_muntean@yahoo.com
Expert restaurator Călin Bobic bobic_calin_laboratory@yahoo.com
Expert restaurator Gheorghe Buleteanu buleteanut@yahoo.com
Expert restaurator Camelia Dordea camecrisan@yahoo.com
Expert restaurator Cristina Fău critina.fau@yahoo.com
Expert restaurator Maria Fota fota_maria_laboratory@yahoo.com
Expert restaurator Vasile Godici vasile_godici@yahoo.com
Expert restaurator Dr. Ilie Mitrea iliemitrea@yahoo.com
Fotograf Alexandru Olănescu alexandru.olanescu@yahoo.com
Expert restaurator Iulia Pascu iulia_m_pascu@yahoo.co.uk
Expert restaurator Andrei Popa andrei_kokelburg@yahoo.com
Expert chimist Dr. Polixenia Popescu corina.popescu@yahoo.com
Expert restaurator Cristina Scărlătescu scarlatescu.cristina@yahoo.com
Expert restaurator Constantin Scărlătescu cristiart24@yahoo.com
Expert restaurator Radu Schuler sradu84@yahoo.com
Expert restaurator Simona Stănculescu simonastanculescu@yahoo.com
Expert restaurator Ruxandra Stroia ruxandrastroia@yahoo.com
Expert restaurator Mihai Iancovescu Rudeanu, mihai_iancovescu@yahoo.com
Restaurator Celestina Romocian celestina_romocian@yahoo.com

Restaurator Ioan Brai john30x@yahoo.com
Restaurator Victor Arrén Turcu turcuvictor@hotmail.com


ADOBE
Pentru a putea citi aceste fisiere aveti nevoie de programul Adobe Acrobat Reader, pe care il puteti descarca actionand butonul de mai sus
.