20 Oct, 2013

Gala „Be Creative 2013” în Palatul Brukenthal!
Data: 19.10.2013, orele 18:00

Organizatori: Casa de Cultură a Studenţilor din Sibiu şi Cleopatra Models

Coordonatori MNB: Adrian Luca şi dr. Anamaria Tudorie
Text oferit de organizatori:
A doua ediţie a festivalului studenţesc de modă şi design vestimentar „Be Creative” (18 – 19 Octombrie), eveniment unic în agenda culturală a oraşului Sibiu, este un concurs de creaţie vestimentară care invită în lumina reflectoarelor colecţii semnate de tineri absolvenţi ai universităţilor de profil din întreaga ţară.
Maratonul prezentării colecţiilor s-a încheiat sâmbătă seara, pe 19 octombrie, atunci când juriul condus de unul dintre cei mai cunoscuţi şi apreciaţi stilişti de modă, Marian Pălie, a desemnat câştigătorul concursului în cadrul galei găzduită de curtea interioară a Palatului Brukenthal.

bc