23 Sep, 2013

Anunt
Din cadrul celor 24 lucrări expuse în sectorul "CAPODOPERE ALE COLECŢIEI BRUKENTHAL”, 2 tablouri: Jan van Eyck – Omul cu tichie albastră şi Antonello da Mesina – Răstignirea au fost selecţionate pentru a participala expoziţia Antonello da Mesina, Organizată la Museo di Arte Moderna e Contemporanea di Trento e Rovereto, Italia, în perioada 23 septembrie 2013 – 15 ianuarie 2014.
Lucrările solicitate au fost înlocuite cu reproduceri şi vor fi marcate prin etichete speciale. Vă mulţumim pentru înţelegere şi vă invităm să revedeţi lucrările în original, după întoarcerea lor în ţară.

Conducerea Muzeului Naţional Brukenthal