20 May, 2013

„Maratonul vizitelor în Muzeul Naţional Brukenthal” a adus un număr de 30.310 vizite!
În data de 18 Mai, anul curent, în cadrul programului „Maratonul vizitelor în Muzeul Naţional Brukenthal” au fost înregistrate 31.310 vizite în intervalul orar 10:00 – 24:00, după cum urmează: programul pentru Ziua Muzeelor – 8.970 vizite, programul pentru Noaptea Muzeelor – 21.340 vizite.
La Muzeul de Istorie Naturală, lansarea expoziţiei „Dinozaurii din grădină” a adus un plus de 4.877 vizitatori în comparaţie cu evenimentul Zilei şi Nopţii Muzeelor din anul 2012.
ev