21 Jan, 2013

ANUNT
Din cadrul celor 24 lucrări expuse în sectorul "CAPODOPERE ALE COLECŢIEI BRUKENTHAL”, 4 tablouri: Jan van Eyck – Omul cu tichie albastră, Antonello da Mesina – Răstignirea, Hans Memling – Portret de bărbat citind şi Hans Memling – Portret de femeie rugându-se au fost selecţionate pentru a participa la expoziţia Da Boticelli a Matisse. Volti e Figure, organizată la Palazzo della Gran Guardia, Verona, Italia, în perioada 23 ianuarie – 10 aprilie 2013.
Lucrările solicitate au fost înlocuite cu reproduceri şi vor fi marcare prin etichete speciale.
Vă mulţumim pentru înţelegere şi vă invităm să revedeţi lucrările în original, după întoarcerea lor în ţară.